• Lyžiarsky výcvik

• Tohtoročná zima bola zatiaľ skúpa na sneh, ale aj napriek tomu sme sa začiatkom januára, hneď po vianočných prázdninách vydali na  lyžiarsky výcvik, ktorého sa zúčastnili žiaci 8.ročníka.  Výcvik prebiehal v stredisku SKI Opalisko do ktorého sme dochádzali z chaty Třinec v Žiarskej doline. Snehu bolo síce pomenej, ale zjazdovka bola dostatočne pripravená na výučbu základov lyžovania. Žiaci si prešli postupne všetkými krokmi, aby úspešne a bezpečne vedeli zlyžovať akýkoľvek svah. Niektorým to šlo ľahšie, iným zas ťažšie, ale v závere to zvládli všetci. Aby si žiaci počas výcviku aj trochu oddýchli a nabrali nové sily, tak sa boli v strede týždňa odreagovať a trošku zabaviť v Tatralandii. Lyžiarsky výcvik hodnotíme pozitívne, keďže sa všetci naučili lyžovať, nikto sa nezranil a aj sprievodný program bol výborný. V závere sme vyhodnotili troch najtechnickejších lyžiarov, ktorými boli Sára Stotková, Nela Streicherová a Kristína Hrmová.

• Talentmánia v ŠKD

• V ŠKD sme postupne  pripravovali pomôcky, plagáty a nacvičovali to, čo nám chceli deti predviesť na Talentmánii. Deti majú množstvo talentu. Predviedli nám tanec, spev, hru na hudobný nástroj , divadlo, šport... Spoločne sme si zatancovali na známe piesne. Užili sme si zábavné popoludnie plné smiechu, výskotu a potlesku.

Bc. K. Grmanová

• Olympiáda ANJ - okresné kolo

• Dňa 19.1.2023 sa žiaci našej školy V. Hnátová zo 7.A a A. Štrbka z 8.B zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. Súťažili v písomnej a ústnej časti, ktorá pozostávala z vytvorenia najlepšieho príbehu podľa obrázku - picture story a situačného dialógu s členom poroty – tzv. role play. Posledné dva roky súťaž prebiehala online, tento rok si účastníci zmerali sily reálne. Boli sme úspešní - Veronika sa umiestnila na 1. mieste vo svojej kategórii 1A a postupuje do krajského kola a Adrián na 3. mieste v kategórii 1B.
            Gratulujeme obom a Veronike budeme držať palce do krajského kola!

Mgr. Ľ. Hnátová

• Kolekcia školského oblečenia už v predaji

• Naša škola si nechala vytvoriť svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, ktorej náhľad vidíte nižšie a ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/zsklatova/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 7.2.2023. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

• Návšteva predškolákov v 1. ročníku

• Predškoláci z MŠ Klátova Nová Ves prišli pozrieť svojich kamarátov prvákov. Spoločne si zopakovali, čo vedia o ročných obdobiach, zaspievali si pesničky o zime. K jednotlivým ročným obdobiam priraďovali obrazky, ktoré si vyfarbili. Už teraz sa prváci tešia na ich ďalšiu návštevu.

Mgr. Z. Dolná

• Kolekcia školského oblečenia

• Milí žiaci, máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

Hlasujte do 18.1.2023 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nie len mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky v rôznych farbách.

Prezrieť si motívy a hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/4560af16

• Vianočné dopoludnie v 1. ročníku

• Posledný školský deň v roku 2022 sme spoločne strávili s rodinami detí. Deti predviedli pripravený vianočný program, tvorili, radovali sa z darčekov a samozrejme nechýbalo ani pohostenie. V triede sme boli ako jedna veľká prvácka rodina. Ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemnej predvianočnej nálady.

Bc. K. Grmanová

• Posedenie pri stromčeku - ŠKD 1

• Posledný deň pred zaslúženými prázdninami strávili deti 2. a 4. ročníka spoločne v ŠKD 1. Spoločné chvíle sme si spestrili sledovaním rozprávky Vianočné rozprávanie - Štedrý večer nastal. Krásny príhovor o Vianociach si pre deti pripravila p. uč. Valúchová. Deti si pripravili malý darček pre svoju rodinu, druháci – voňavý pomaranč, štvrtáci – anjela. Potom sme sa započúvali do krátkeho pásma básní a piesní, ktoré sme nacvičili v klube.

Pod stromčekom sa nazbieralo veľa darčekov, ktoré si deti pre seba navzájom pripravili. Rozbaľovanie bolo veselé, každý bol so svojím darčekom spokojný. Deti odchádzali spokojné po príjemne prežitom predpoludní.

• Beseda o ústnej hygiene

• Do oddelenia ŠKD 1 zavítala milá návšteva - pani hygienička Ing. Mgr. Šimková. Porozprávala deťom o správnej ústnej hygiene a jej dôležitosti pre ľudský organizmus. Deti zaujali ukážky jednotlivých zubov a ich zloženie. Dozvedeli sa koľko majú zubov a koľko ich budú mať v dospelosti. Na záver sa všetci poďakovali za zaujímavú a podnetnú prednášku.

• Jesenná brigáda ŠKD - aktivita Zelenej školy

• Počas jesennej brigády sme spoločne s deťmi zazimovali vyvýšené záhony a kvetináče. Deti vyhrabali lístie a ihličie a pozametali pred našim oddelením, vyzbierali odpadky v okolí školy. Pomáhali nám aj deti z 2 oddelenia.