• Zbierka našej školy pre Útulok Druhá šanca

• V uplynulých štyroch týždňoch naša škola zorganizovala zbierku pre Útulok Druhá šanca v Partizánskom. Deti a ich rodičia, ale aj učitelia nosili granule, konzervy, maškrty, hračky pre psíkov. Nazbierali sme plný kufor dobrôt, ktoré sme v piatok odovzdali v útulku. Správkyňa útulku bola veľmi milo prekvapená, koľko veľa všelijakých vecí sme priniesli. Ďakovala nám, pretože krmivo sa  im míňa. Aj v dopoludňajších hodinách im pribudol vystrašený psík dovezený mestskou políciou. My sme veľmi šťastní, že sme urobili dobrý skutok pre zvieratká, ktoré nemajú domov.

V mene štvornohých kamarátov Vám zo srdca ďakujeme!

Mgr. Mikulášová, Mgr. Dolná

• Astronomický korešpondenčný seminár – vyhodnotenie po 3. sérií

• Výsledky po 3. sérii sú nasledovné:

1. kategória (5. – 6. roč.): K. Dolná a N. Eisenberg = 4. miesto

T. Pajtinová a Lenka Remeňová = 5. miesto

2. kategória (7.- 9. ročník): J. Michalková = 15. miesto

K. Górzová a L. Magáthová = 16. miesto

N. Polyáková a E. Beňová = 17. miesto

R. Ďurčeková = 18. miesto

Súťažiacim gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej sérií.

• Biologická olympiáda - kat. C

• Dňa 13.2.2024 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády kategórie C, ktorého sa zúčastnili žiaci 9. A triedy: Nelka Kereková a Karol Spišák.  Museli sa popasovať nielen s teoretickými vedomosťami, ale i s praktickou časťou. Ďalej však nepostúpili, ale ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 15.2.2024 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovala žiačka 7. triedy – Michaela Chrenková, ktorá v 3. kategórii získala krásne umiestnenie – 3.miesto.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. E. Hanová

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 5.2.2024 sa v priestoroch ZŠ Malinovského v Partizánskom konalo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovalo 7 súťažiacich - N. Eisenberg, D. Zajícová, M. Chrenková, K. Gorzová, V. Hnátová, M. Deviatka a M. Godora. Sútažili vo všetkých kategóriach. Úspešným riešiteľom v kategórii C sa stal Marek Godora. Prvé miesto vo svojej kategorii D obsadila Veronika Hnátová, ktorá postúpila do krajského kola v Trenčíne. Veronike a Marekovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

Mgr. Patro

• LYŽIARSKY VÝCVIK

• Opäť po roku Závažná Poruba - SKI Opalisko. Vzhľadom na poveternostné podmienky bolo výborne! Prialo nám počasie, snehu bolo dosť a najmä zjazdovky boli výborne pripravené. Mrazivé počasie vystriedali jarné slnečné lúče, inokedy dážď no neopúšťala nás dobrá nálada. Z úplných začiatočníkov sa stali behom pár dní lyžiari, a tí, ktorí už lyžovať vedeli si svoje zručnosti zdokonalili, niektorí rýchlejšie alebo pomalšie, no zvládli sme to všetci. Energiu nám dopĺňali výborné a chutne pripravené raňajky, obed priamo "na svahu", nechýbala výdatná večera, a svoje unavené svaly sme si zregenerovali v Tatralandii. O program bolo každý deň postarané, verte, nenudili sme sa ani sekundu. Ďakujeme, ďakujeme a tešíme sa znovu o rok!

• Školské kolo biologickej olympiády kategórie E

•

Dňa 6.2.2024 sa uskutočnilo online školské kolo biologickej olympiády. V odbornosti zoológia sa zúčastnili 2 žiačky  7. A triedy Janka Michalková a Michaela Chrenková. Janka po druhýkrát obhájila prvenstvo so 100% úspešnosťou. V odbornosti botanika sa zúčastnila žiačka 7.A triedy Nelka Polyáková so skvelým výsledkom 93%. Dievčatám gratulujeme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

• Zber odpadkov

• Smutná realita sa opakuje rok čo rok, a preto sme sa rozhodli opäť vyzbierať odpad v našej obci. Žiaci envirokrúžku vyzbierali  smerom na Cibajky 23 kg odpadu. Cieľom takýchto aktivít je rozvíjať environmentálne povedomie detí, chrániť prírodu a starať sa o ňu a tak zveľaďovať životné prostredie. Touto cestou patrí úprimné poďakovanie všetkým zúčastneným, ktorí svojím prístupom prispeli k zlepšeniu životného prostredia v našej obci. Ďakujeme !!!