• Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025

• Riaditeľka ZŠ Klátova Nová Ves oznamuje rodičom detí, ktoré do 31.augusta 2024 dovŕšia vek 6 rokov, že zápis do 1.ročníka základnej školy pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční

3. - 4. apríla 2023  od 13:00 do 15:00 h v budove školy.

Zápis bude prebiehať s osobnou účasťou detí a rodičov. So sebou je potrebné priniesť k nahliadnutiu rodný list dieťaťapreukaz totožnosti zákonného zástupcu.

Prosíme rodičov, aby do 28.3.2024 (vrátane) vyplnili elektronickú prihlášku na stránke školy.

Elektronickú prihlášku rodičia vyplnia aj v prípade, ak majú záujem o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole (bývalý odklad školskej dochádzky), čo uvedú v prihláške. Osobného zápisu sa môžu, ale nemusia zúčastniť.

Ďalšie dokumenty a informácie potrebné k elektronickej prihláške sa budú riešiť osobne s rodičmi pri zápise.

• Čistejší potok Vyčoma

•  „Voda je pre nás tak samozrejmá, každodenná a bežná, že jej prítomnosť zväčša vôbec nevnímame, a jej jedinečnosť a nenahraditeľnosť si často vôbec neuvedomujeme.“ Pri príležitosti svetového Dňa vody žiaci envirokrúžku vyčistili brehy nášho potoka od odpadkov. Naplnili nimi tri vrecia, ktoré po zvážení dali dokopy 42 kg odpadu. Klobúk dole pred tými, ktorí neváhali, nasadili si rukavice a vyčistili okolie nášho potoka. Ďakujeme!"

• Chemická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 14.3.2024 sa konal 60. ročník okresného kola Chemickej olympiády v kategórii D. Našu školu reprezentoval žiak Marek Godora z 9.A triedy. V silnej konkurencii žiakov z celého okresu Partizánske sa Marekovi podarilo umiestniť na 8. mieste a stal sa úspešným riešiteľom. Žiaka pripravovala Mgr. Romana Pánisová.

Marekovi gratulujeme a zároveň mu veľmi pekne ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

• Vystúpenie DFS Kostrínček

• DFS Kostrínček reprezentoval našu školu na Chovateľskej prehliadke trofejí vo Veľkom Klíži, kde sa zapojil do slávnostného otvorenia tejto výstavy.

• Poľovnícka výstava

• Žiaci prvého stupňa navštívili Chovateľskú prehliadku trofejí vo Veľkom Klíži. Okrem prehliadky trofejí si deti mohli prezrieť i zaujímavé vypreparované zvieratá. Zapojili sa do rôznorodných aktivít lesných pedagógov a sokoliarov.

• Ponožková výzva: zapoj sa aj ty!

• 21. marec – je svetový deň Downovho syndrómu. Obuj si 21. marca dve odlišné ponôžky a vyjadri svoje sympatie a podporu ľuďom s Downovým sydrómom.

Každý človek s mentálnym znevýhodnením má individuálnu identitu, záujmy a schopnosti ako každý iný. Všetci sme rozdielni a zároveň rovnakí. Zaslúžime si rovnaké príležitosti, zaobchádzanie aj miesto v spoločnosti. Zahoďme stereotypy, spojme naše odlišnosti a vykročme spoločne k inklúzii.

• Začíname... projekt 200 ton z lesa von

• Prvé vrecia naplnila už aj naša ZŠ Klátová Nová Ves. Do jarného upratovania v obci a okolitej prírode sme sa pustili s veľkým srdcom a  tentokrát sa spojili žiaci rôznych krúžkov - envirokrúžku, Veselo s babkou, ŠKD, ale aj ostatní žiaci počas triednických hodín a vyčistili obec a okolitú prírodu od 324 kg odpadu. Smutnú realitu znečisťovania prostredia v obci a okolo nej sme tak obrátili na veselú pracovnú akciu, pri ktorej sme vytvorili priestor na krásu zobúdzajúcim sa kvetom a rastlinám. Ďakujeme!!!

• Vyhodnotenie súťaže: Ovocné stromy a kry

• Poznáme výhercov! Aj keď naša škola neuspela, chceli by sme sa Vám touto cestou poďakovať za všetku energiu a čas, ktorú zamestnanci školy a rodičia detí vložili do hlasovania. Umiestnili sme sa na 26. mieste zo 122 škôl z celého Slovenska. Veríme, že to bolo pre našu školu spestrením a vidíme sa opäť v ďalšom ročníku. Ďakujeme!

Mgr. Mikulášová, Mgr. Dolná

• Oznam - riaditeľské voľno - 8. ročník

• Riaditeľka ZŠ v Klátovej Novej Vsi na základe § 3 ods. 9  vyhlášky č. 231/ 2009 Z.z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách Vám oznamujem, že v súlade s §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytujem z organizačných dôvodov (Testovanie 9) dňa  20.03.2024  riaditeľské voľno žiakom 8. ročníka.

Žiaci, ktorí sa stravujú v ŠJ, sú v tento deň zo stravy odhlásení.

Mgr. M. Molčanová

• DFS Kostrínček a Fašiangy

• Deti navštevujúce DFS Kostrínček si pred časom pripomenuli fašiangy. Svojim krátkym programom zafašiangovali nielen spolužiakom v ŠKD, ale navštívili i obecný úrad v Klátovej Novej Vsi, kde ich privítala pani starostka Ing.I.Randziaková s pracovníčkami. Svoje fašiangovanie ukončili vo Veľkom Klíži na výročnej schôdzi dôchocov. O výslužku z fašiangovania sa podelili so všetkými deťmi. :-)

• Hlasujeme za nové stromy a ovocné kry

• Denno denne vyskakujú na nás rôzne súťaže. My sme sa rozhodli zapojiť do súťaže o ovocné stromy a ovocné kry. Je potrebné kliknúť TU.

Šancu na výhru máme, keďže pri počítan sa zohľadňuje počet detí navštevujúcich školu. Organizátor garantuje, že zabezpečia spravodlivé hlasovanie a rovnaké šance pre všetky zaregistrované školy

Školy sú abecedne zoradené podľa krajov. Môžete vybrať najviac jednu školu z každého kraja, alebo hlasovať len za jednu školu – svojho favorita. Hlasovať môžete do 10. 3. 2024 do polnoci. Hlasovať môžete opätovne každý deň.