• DFS Kostrínček pre seniorov

• V obciach Klátova Nová Ves a Veľký Klíž potešili deti z DFS Kostrínček svojim vystúpením seniorov, ktorí sa stretli na slávnostnom posedení pri príležitosti Október - mesiac úcty k starším. Žiaci našej školy pre nich vyrobili i drobný darček.

Zároveň by sme radi poďakovali Ing. Ivete Randziakovej, starostke obce Klátova Nová Ves a pani Piešovej za nové kroje pre chlapcov. Rodičovské združenie pri ZŠ "oblieklo" dievčatá do nových tričiek s výšivkou z klížskej doliny. Poďakovanie patrí i L. Hraškovej, ktorá pomohla so zabezpečením chlapčenských krojov.

• Zber jedlých gaštanov

• K jeseni už asi neodmysliteľne patrí vôňa pečených gaštanov. A tak sme sa v jedno októbrové popoludnie v rámci envirokrúžku vybrali zbierať gaštany do miestnej gaštanice. Vyzbrojení vreckami a odhodlaním nazbierať čo najviac, vykročili sme hľadať vytúžené plody jesene. Pichliače – nepichliače, všetci hlavy dolu a zbierame o stošesť. Nikto neodišiel naprázdno. Mierne unavení, zato však s plnými vreckami gaštanov, sme sa vracali domov. To bola večer maškrta!

• Týždeň zdravej výživy

• Od 16. októbra do 20. októbra, v rámci Týždňa zdravej výživy, si naši žiaci počas veľkej prestávky pochutnali na zdravých maškrtách - Alaska tyčinka, jablká, banánový kokteil a mrkva. Ďakujeme Rodičovskému združeniu pri ZŠ za finančné zabezpečenie a zamestnancom školy za prípravu kokteilu, ovocia a zeleniny. Jablká sme získali prostredníctvom projektu Školské ovocie z firmy Bioplant Ostratice. V rámci tohto projektu budú jablká deťom rozdávané v pravidelných intervaloch počas celého školského roka.

• PODPORME FOTOGRAFIU NAŠICH ŽIAKOV v súťaži

• Milí rodičia, milí žiaci,

chceli by sme Vás poprosiť o LAJK pre fotografiu č. 13, na ktorej sú naši žiaci Miška Dolná 3.A a Sebík Kňaze 2.A.

Naša škola sa v kalendárnom roku 2023 zapojila do súťaže 200 TON Z LESA VON. Súčasťou súťaže je aj fotografická súťaž. Vyhrá foto s najväčším počtom lajkov. Odmeníme Mišku a Sebíka, ktorí reprezentujú celú našu školu?

link https://www.facebook.com/photo/?fbid=673829491511780&set=pcb.673846038176792

ĎAKUJEME.

• Ekotopfilm - envirofilm 2023

• I tento rok sa naši žiaci zúčastnili filmového festivalu dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou - Ekotopfilm-Envirofilm. Žiaci 5.,6, 7. a 9. ročníka spolu s p. uč. Mikulášovou a Špankovou  videli v kine Topoľčany filmy: Motýle Slovenska a Čarovné momentky z prírody. Sme radi, že sa takéto podujatia organizujú a že  si našli cestu k nám. Budeme čakať, čo zaujímavé nám pripravia organizátori na budúci rok. Tešíme sa!

• Projekty na hodinách Geografie v 5. ročníku

• Úvodnou témou hodín Geografie v 5. ročníku je postavenie planéty Zem v Slnečnej sústave. Žiaci sa s touto témou čiastočne zoznámili už na 1. stupni, a v 5. ročníku si informácie o našej Slnečnej sústave ešte prehĺbia. Dozvedia sa rôzne zaujímave informácie o vesmíre a jedotlivých planétach, ale aj o statných objektoch - kométach či asteroidoch. Tieto vedomosti potom žiaci preukázali pri tvorbe svojho vlastného modelu Slnečnej sústavy.

Mgr. Patro.

• Detské ihrisko 2

• Po prázdninách pribudli v našom areáli nové prvky detského ihriska - lezecká zostava a tabuľa na kreslenie. Opätovne ďakujeme všetkým, ktorí zahlasovali za náš projekt! Projekt bol zrealizovaný vďaka príspevku z Participatívneho komunitného rozpočtu - projektu TSK a  príspevku Rodičovského združenia pri ZŠ Klátova Nová Ves. Priestor je monitorovaný kamerovým systémom v rámci areálu. Pevne veríme, že bude slúžiť svojmu účelu, motivovať k pohybu, spájať ľudí a prinášať im radosť do života.