• Koľko šťastia sa zmestí do krabice od topánok?

• Aj v tomto roku pripravujeme prekvapenie a malé darčeky pre seniorov v našich obciach - Klátovej Novej Vsi, Janovej Vsi, Ješkovej Vsi, Veľkom Klíži a Turčiankach, ktorí nemajú od koho dostať darček.

Dovoľujeme si osloviť aj vás, milí rodičia a milá široká verejnosť, ak chcete podporiť túto myšlienku a prispieť nejakou maličkosťou do balíčkov, možete ich doručiť do 9.12.2022 (piatok) do školy. Ďakujeme!

• iBobor

• V dňoch 7.11. až 11.11.2022 sa uskutočnila informatická súťaž iBobor. Pre našu školu je táto súťaž dobre známa a obľúbená o čom svedčí aj rekordná účasť v tomto školskom roku a to 38 žiakov v 4 kategóriách. Súťažilo sa online počas vyučovania v logických ale aj informatických úlohách. Medzi úspešných riešiteľov patria- Oliver Kišac, Viktória Bujnová, Nela Streicherová, Boris Belianský, Nela Kereková, Veronika Hnátová, Šimon Kašiar, Laura Remeňová a Lenka Remeňová. Všetkým súťažiacim gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník.

Mgr. L. Patro

• Prírodovedná exkurzia v Bratislave

• Dňa 16.11. 2022 v rámci predmetu astronómia vyrazili žiaci 6. - 8. ročníka na poznávaciu exkurziu do Bratislavy. Našou prvou zastávkou bola výstava o dejinách kozmonautiky s názvom Cosmos Discovery. Videli sme skafandre, modely rakiet, vesmírne lunochody,… Niektorí z nás mali možnosť vyskúšať si „výcvik kozmonautov“ či „3D prechádzku v kozme“. Ďaľšou zastávkou bolo zážitkové centrum vedy Aurélium. Názov je odvodený od krstného mena Aurela Stodolu, významného technika, fyzika, zakladateľa teórie o parných turbínach a zároveň profesora svetoznámeho Alberta Einsteina. V zážitkovom centre vedy Aurélium sa prelína zábava s učením v duchu hesla Jana Amosa Komenského „škola hrou“. V experimentoch boli skryté vedecké poznatky z oblasti fyziky, biológie, matematiky, chémie či ekológie.

• Záložky spájajú ŠKD

• V ŠKD sme sa spoločne obdarovávali vyrobenými záložkami pri príležitosti aktivity: Záložky spájajú ŠKD.  Deti plnili rôzne úlohy, spojené s poznaním známych rozprávok. Zapojili fantáziu pri hraní divadla, potrápili si hlavy pri hádaní rozprávok a pri ich popletených názvoch. Na záver si deti mohli vybrať záložku a pochutnať na odmenách.

Bc. K. Grmanová

• Veda hrou

• Po dvojročnej prestávke sa otvorili brány školy všetkým milovníkom prírodných vied prostredníctvom podujatia Veda hrou. Bádateľské tímy žiakov 1. a 2. stupňa školy spolu so svojimi učiteľmi pripravili množstvo zaujímavých a zábavných pokusov. Tohoročným hosťom boli pracovníci Hvezdárne Partizánske, ktorí do telocvične spolu s planetáriom prinesli kopec zaujímavých informácií.

Ďakujeme rodičovskému združeniu za poskytnutie finančného príspevku na občerstvenie a odmenu pre žiakov a rodičom za prípravu občerstvenia a výborné koláčiky.

• Vystúpenie pre starých rodičov - ŠKD

• Vo štvrtok 27.8. 2022 sme v škole privítali starých rodičov i rodičov našich "klubákov". Deti spolu s pani vychovávateľkami starostlivo nacvičovali svoje čísla, ktoré predviedli početnému obecenstvu vo veľkom štýle. Zožali úspech a veľký potlesk!

• Máme skvelých starkých - 2.ročník

• MÁME   SKVELÝCH   STARKÝCH

• ktorí majú zlatú trpezlivosť
            • ktorí nás veľmi ľúbia
            • u ktorých sa cítime ako v raji
            • s ktorými je vždy čas na zábavu
            •  u ktorých sa vždy dobre najeme a zamaškrtíme si
            • ktorí nás s láskou rozmaznávajú a my sme im za to vďační
            • ktorí sú našimi strážnymi anjelmi
            • ktorí majú veľké miesto v našom srdci

ĽÚBIME  VÁS ! !

Takýto darček v podobe milých, najmilších slov s krásnym, najkrajším obrázkom sme vyrobili my druháci na výtvarnej výchove pre našich najbližších - pre starých rodičov.

Mgr. L. Valúchová

• Stretnutie s pánom Mrkvičkom v školskej knižnici

• Na konci októbra majú v kalendári svoj deň školské knižnice. Vo štvrtok 27.10. 2022 prišiel do našej školskej knižnice milovník detskýchh kníh - pán Mrkvička (vlastným menom Mgr. Tibor Hujdič) a žiakom prvého stupňa predviedol netradičné čítanie. Pre druhostupniarov si pripravil zaujímavé knižné hádanky. Zo stretnutia si odniesli inšpirácie nielen deti, ale i pedagógovia.