• 200 ton z lesa von - umiestnenie

• Po prvýkrát sa naša škola zapojila do projektu: 200 ton z lesa von. Myšlienka projektu je postavená nielen na environmentálnych hodnotách, ale za cieľ si kladie tiež vytiahnuť mladých ľudí do prírody. Prostredníctvom našich aktivít sme sa snažili nielen zbierať odpad, ale aj pestovať vzťah ku prírode a získavať pekné zážitky. Tešíme sa, že sme aspoň malým krôčikom prispeli k čistote okolia našich dedín a lesov, kde radi trávime svoj voľný čas. Veľmi nás teší 2. miesto v tabuľke. Nekončíme!!! Po prázdninách pokračujeme – súťaž trvá do konca kalendárneho roka. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na daných akciách podieľali (nebolo Vás málo) za vynaložené úsilie a podporu!

• Záverečné hodnotenie programu Zelená škola

• Hoci sa to nezdá, ubehli ďalšie tri roky, odkedy sa naša škola znovu zapojila do programu Zelená škola, tentoraz s prioritnou témou Doprava a ovzdušie. V pondelok 7. júna sme privítame hodnotiacu návštevu, ktorá zisťovala, či sa nám podarilo naplniť ciele nášho environmentálneho akčného plánu a zároveň úspešne prejsť metodikou siedmich krokov. Na základe výsledkov tejto návštevy sa na stretnutí Rady Zelenej školy rozhodlo o opätovnom udelení ocenenia, ktorým je medzinárodný certifikát a vlajka Zelenej školy.

V programe Zelená škola by sme chceli pokračovať aj nasledujúcom období, našou prioritnou témou bude tentoraz ENERGIA.

Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom, kolegom, rodičom, starým rodičom i ďalším ľuďom dobrej vôle za vynaložené úsilie a podporu!

Mgr. Natália Mikulášová koordinátorka programu

• Astronomický korešpondenčný seminár

• V priebehu školského roka žiaci 6. a 8. ročníka postupne riešili 5.sérií celoslovenskej súťaže: Astronomický korešpondenčný seminár. V konečnom hodnotení sa umiestnili: I. kategória: Dolníková A. – Kňazeová M. – 8. miesto Ďurčeková R. – Górzová K. – 9. miesto Benková Z. – Štepová E. – 10. miesto II. kategória: Mikulášová B. – Streicherová N. – 10. miesto Molčan M. – Godora M. – 11. miesto Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi a získali diplomy. Ďakujeme za reprezentáciu!

• Deň na strednej škole - Gymnázium Partizánske

• Posledný školský pondelok mali žiaci 8.ročníka možnosť vyskúšať si, aké je to učiť sa na Gymnáziu v Partizánskom. Žiaci si v priebehu dňa prešli vyučovacie predmety: chémia, anglický jazyk, telesná výchova a informatika. Žiakov hodiny a taktiež noví učitelia zaujali a netradičný deň si užili naplno.

• Na bicykli bezpečne

• 14. júna 2023 sa na školskom dvore konala dopravná súťaž pre deti 1. stupňa Na bicykli bezpečne. Súťažili 6-členné družstvá z každého ročníka. Zmerali si sily pri jazde zručnosti, kde museli prekonávať jednotlivé prekážky. V teoretickej časti riešili test z dopravnej výchovy, určovali dopravné značky a predviedli, ako vedia poskytnúť prvú pomoc pri úraze. Počas súťaže prebiehala aj výtvarná časť, deti kreslili na tému Môj bicykel.

Výsledky súťaže neprekvapili, vyhrali žiaci zo 4. ročníka – Viktória Bujnová, Martin Godora, Michal Stanko, Martin Kerek, Matúš Behan.

Na druhom mieste skončilo družstvo 3. triedy v zložení Adela Spišiaková, Kristián Goga, Max Maťaše, Šimon Omelka, Martin Haranza, Oliver Kišac.

Tretie miesto obsadili žiaci 2. ročníka – Alexandra Bujnová, Lucia Peškovičová, Michaela Dolná, Jozef Godora, Richard Toma.

Štvrtá, zemiaková, medaila zostala pre prvákov, za ktorých súťažili Eva Dolná, Tomáš Stotka, Sebastián Kňaze, Oliver Bielich, Jakub Beliansky, David Gunda.

Výtvarnú časť vyhrala  Linda Hormuzache, na druhom mieste skončila Sofia Kňazeová a tretia bola Natália Jaďuďová.

Víťazom blahoželáme, veríme, že deti prežili zaujímavé športové popoludnie.

• Hráme divadlo - ŠKD1

• Medzi obľúbené aktivity detí z 1. oddelenia patrí aj hranie rôznych scénok, divadielok, ktoré si sami vymyslia. Po príprave bábok, napísaní scenárov a plagátu k predstaveniu, deti predviedli ostatným, čo si pripravili. Deti videli divadielka Dve babky na trhu, Tri princezné a princ, Princezné a slúžka, Tri prasiatka, Ako dedko ťahal repku a Dvere. Všetci účinkujúci boli odmenení veľkým potleskom.

• Dom služieb - ŠKD 1

• Celý týždeň sa deti 1. oddelenia pripravovali na aktivitu pod názvom Dom služieb. Náš Dom služieb poskytoval Masáže, Manikúru, Maľovanie, Umývanie topánok a Knižnicu. Deti si pripravili

reklamné tabule, vyrobili si peňaženky a peniaze a Dom služieb sa mohol otvoriť. O všetky služby bol veľký záujem a majitelia obchodíkov zarobili dostatok peňazí. Deti sa zasa učili hospodáriť s peniazmi, minúť len toľko, koľko mám v peňaženke, spočítať si výdavok.

• Vodné kráľovstvo - ŠKD 1

• Vyzbrojení plavkami, uterákmi,  opaľovacím krémom a kýblikmi na vodu si deti užili popoludnie plné zábavy a smiechu. Voda bola síce studená ale rozhorúčené slnko všetkých hneď vysušilo a zohrialo. Deti z klubu prežili príjemné popoludnie pri hrách s vodou.