• Zápis do 1. ročníka pre šk. rok 2023/2024

• Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční dňa 13. 4. 2023 od 13:00 do 15:30 hod. v budove školy. Zapísané budú deti narodené od 1. septembra 2016 do 31. augusta 2017.

K zápisu sa dostaví rodič spolu s dieťaťom. So sebou je potrebné priniesť vypísanú prihlášku - tlačivá budú k dispozícii v materskej škole a dolu v prílohe -  s podpismi oboch zákonných zástupcov, rodný list dieťaťa k nahliadnutiu a preukaz totožnosti zákonného zástupcu.

Prihlášku rodičia vyplnia aj v prípade, ak majú záujem o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole (bývalý odklad školskej dochádzky), čo uvedú v prihláške. Osobného zápisu sa môžu ale nemusia zúčastniť.

• Oznam vedúcej školskej jedálne - obedy od 1. 5. 2023

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom žiakov, že na poskytnutie dotácie na stravu od 1.5. 2023 je potrebné, aby rodičia žiaka písomne požiadali o poskytnutie tejto dotácie.

Žiadosť - návratku dnes dostanú žiaci, ktorí sú v tomto školskom roku už prihlásení na stravu a je potrebné ju podpísanú odovzdať do 5.4.2023.

Pre nových stravníkov, bude táto žiadosť poskytnutá v kancelárii vedúcej školskej jedálne počas pracovných dní do 12 hod. alebo si ju môžete stiahnuť z odkazu pod textom.

V prípade otázok, kontaktujte vedúcu ŠJ:  038/5420 267 do 12 hod.

• Pozor - stavebné práce

• Vážení rodičia, v areáli ZŠ a MŠ začali stavebné práce na realizácii projektu vodozádržných opatrení. Žiadame Vás o zvýšenie opatrnosti pri príchode a odchode zo školy - použite kruhový vjazd. Tiež Vás žiadame , aby ste sa s deťmi, alebo deti samotné nezdržiavali v popoludňajších hodinách v areáli školy.

Ďakujeme za spoluprácu!

• YPSILON – SLOVINA JE HRA

• Každoročne prebieha na celom Slovensku súťaž YPSILON – SLOVINA JE HRA, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Ypsilon, je zábavná súťaž pre žiakov základných škôl, v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťažné interaktívne testy rozvíjajú žiacku originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie žiakov, podnecujú ich flexibilitu. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov 2.- 8. ročníka. Všetci súťažiaci boli úspešnými riešiteľmi a odniesli si diplom, pero a súťažiaci so 100% úspešnosťou aj batoh. Gratulujeme! Tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

Mgr. E. Hanová

• Medzipredmetové vzťahy v projektovom vyučovaní

• Medzipredmetové vzťahy sú dôležitou súčasťou rozvíjajúceho sa školstva, na čo reaguje aj naša škola. Prostredníctvom projektového vyučovania sa prepojili predmety Výtvarná výchova a Geografia v 5.A. Úlohou žiakov bolo vypracovať projekt na tému- kolobeh vody v prírode. Kreatívnou formou žiaci nakreslili kolobeh vody počas hodín Výtvarnej výchovy a na hodinách Geografie dali svojej kreativite odbornú a obsahovú bodku v pomenovaní a opísaní jednotlivých procesov obehu vody v prírode.

PaedDr. Božíková, Mgr. Patro

• Venček 2023

• Slávnostným dňom bol pre žiakov 8.a 9. ročníka 27. január, kedy oficiálne ukončili tanečný kurz. Zakončili ho ako sa patrí - slávnostným venčekom v Kultúrnom dome v Klátovej Novej Vsi. Spolu 30 žiakov v prítomnosti svojich rodičov a pedagógov strávili nezabudnuteľné chvíle plné pohybu a tanca, najmä spoločenského. Slávnostný večer sa niesol v réžii p. Ivanoviča, ktorý žiakov pripravoval. Nechýbala úvodná spoločná valčíková choreografia, predstavenie 8 spoločenských tancov, ktorými sa žiaci počas kurzu prelúskali, voľba venčekového kráľa a kráľovny, krájanie torty... a záver patril voľnej zábave, ktorú si všetci naozaj užili - rodičia, žiaci aj pedagógovia. Ďakujeme ...

• Kráľovstvo včiel - aktivita Zelenej školy

• Kráľovstvo včiel je názov hry, ktorú si môžu školy bezplatne zapožičať od neziskovej organizácie Živica. Aj naša škola sa rozhodla pomocou nej predstaviť deťom život v úli zábavnou a netradičnou formou. Hra je vytvorená ako vyučovacia hodina vedená pedagógom. Žiaci sedia okolo herného plánu a sú rozdelení na štyri včelie roje s kráľovnou, robotnicami a trúdom. Postupne odpovedajú na otázky a plnia úlohy týkajúce sa jedného roka v kráľovstve včiel. Za správne odpovede získavajú medové kvapky, niekedy ich však aj strácajú. Úlohou je získať čo najviac medových kvapiek a byť tak pripravený na ďalšiu zimu. Žiaci sa naučia, čo všetko včely počas roka stretáva, čo im pomáha a čo škodí a čo môže každý z nás pre včely aj iné opeľovače urobiť.

Vyučovanie prostredníctvom hry je pre deti atraktívne, namiesto sedenia a počúvania sa nové informácie dozvedajú cez zážitky a premýšľanie.

• Exkurzia Energoland - 9. ročník

• Dňa 9.2. 2023 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili v rámci predmetu Rozširujúca fyzika exkurzie do ENERGOLANDU v Mochovciach. V multimediálnom stredisku Energoland si mohli žiaci pozrieť a oboznámiť sa s výrobou elektrickej energie v jadrovej elektrárni zábavnou formou. Veľmi zaujímavá bola 3D expozícia vzniku života na Zemi a energetická spotreba až do budúcnosti. Dozvedeli sa, že energia získaná z atómového jadra je v súčasnosti najdôležitejšou zložkou výroby elektrickej energie v SR a má veľkú perspektívu do budúcnosti. Dôležitou správou je aj spustenie 3 bloku jadrovej elektrárne a v priebehu dvoch rokov aj 4 bloku AE v Mochovciach.